Jak zaparzyć kawę: nie zalewaj kawy wrzątkiem!

Pobierz DARMOWY mini-poradnik

Dobrze, gdy kawa nie tylko stawia na nogi, ale też znakomicie smakuje. Jak zaparzyć kawę, żeby była smaczna? Nie jest to trudne, ale wymaga stosowania się do kilku zasad.

Pobierz darmowy poradnik przygotowany przez twórców Slowpresso i w łatwy sposób popraw smak swojego ulubionego napoju.

Co znajdziesz w mini-poradniku:

1. Jak woda wpływa na smak kawy.

Kawa nie lubi wrzątku i dużej ilości minerałów w wodzie. Jaka zatem powinna być idealna woda, którą parzymy kawę? Skąd brać taką, która poprawi smak kawy? W mini-poradniku znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz proste patenty, które pozwolą Ci polepszyć smak swojej codziennej kawy.

2. Czy to prawda, że świeżość kawy ma znaczenie

Od momentu palenia kawa zaczyna się starzeć. Jeśli ją zmielimy, starzeje się jeszcze szybciej.  Jak długo można przechowywać kawę, w jakich warunkach powinno się to robić i czy faktycznie własnoręczne mielenie tyle zmienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym PDF-ie.

3. Jak wpływa na kawę czas parzenia i ilość wody

Żeby zrobić idealną kawę, zwróć uwagę na czas parzenia i proporcje (stosunek ilości kawy do ilości wody). Te dwie rzeczy należą do najważniejszych czynników wpływających na smak, aromat i gęstość kawy. Na trzeciej stronie mini-poradnika dowiesz się o tym więcej.

4. Bonus: czy kawa jest zdrowa

Kawa może mieć pozytywny i negatywny wpływ na zdrowie człowieka. W naszym małym poradniku obalamy kilka mitów i tłumaczymy, co obecnie wiadomo na temat kawy i jej wpływu na zdrowie.

Jak zaparzyć dobrą kawę

Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki – co robić, żeby kawa była smaczniejsza. Dodatkowo odpowiadam na pytanie, o to, czy kawa jest zdrowa.

Jak zaparzyć kawę – dla kogo jest ten poradnik?

Informacje w poradniku podzielone są na trzy sekcje – w zależności od stopnia zaawnasowania w wiedzy o kawie i od tego ile czasu i wysiłku chcemy poświęcać na zgłębianie jej tajników. 

Kawosz codzienny: pijesz kawę i chcesz, żeby była dobra, ale  chcesz to robić jak najprościej i bez zbędnego wnikania w szczegóły.

Smakosz kawy: smak kawy ma dla Ciebie ogromne znaczenie. Szukasz informacji o patentach, które ten smak poprawią.

Home barista: kawa Cię fascynuje, chcesz wiedzieć o niej jak najwięcej, próbujesz różnych wielu urządzeń, metod parzenia i ziaren.

 

Jak zaparzyć dobrą kawę

Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki – co robić, żeby kawa była smaczniejsza.

Dodatkowo odpowiadam na pytanie, o to, czy kawa jest zdrowa.