Jak wybrać Slowpresso

Jak wybrać Slowpresso

Zestaw do kawy Slowpresso to autorski produkt polskiej projektantki Justyny Karamuz.

Justyna pracowała nad nim od 2015 roku. Na początku był okres prototypów i przedsprzedaży i dopiero w drugiej połowie 2017-tego do sklepu online trafiła pierwsza wersja „gotowego” Slowpresso: trzyczęściowy zestaw z jasnej kamionki. Przez prawie rok była to jedyna dostępna wersja, a potem zaczęliśmy rozszerzać asortyment. 

 

CECHY WSPÓLNE WSZYSTKICH WERSJI SLOWPRESSO

Niezależnie od tego, które Slowpresso wybierzesz, kilka cech jest niezmiennych i dotyczy wszystkich zestawów:

  1. Wielkość sitka. Nie ma (na razie) „mniejszych” i „większych” zestawów. W każdym sitku do Slowpresso zmieści się tyle samo kawy, czyli ok. 4 czubate łyżeczki (24 g). 

  2. Polski projekt i wykonanie. Wszystkie zestawy powstały na bazie projektu Justyny Karamuz i jej taty Stefana Karamuza. Większość jest produkowana w manufakturze w Wałbrzychu a niektóre limitowane serie powstawały w pracowni Justyny na warszawskim Mokotowie.

  3. Wysoka jakość materiałów. Zestawy Slowpresso są robione z dwóch materiałów:  kremowej kamionki oraz białej porcelany. Niektóre z nich są malowane lub szkliwione na różne kolory, inne zachowują swój naturalny kolor. Zarówno kamionka, jak i porcelana są wysokiej jakości,  obie mają dość grube ścianki dobrze trzymające ciepło odporne  na obtłuczenia.

 

STAŁA KOLEKCJA

Do stałej kolekcji zaliczamy, te wersje zestawów, które są w ciągłej produkcji i które staramy się, żeby były zawsze dostępne. To drugie nie zawsze się udaje, ze względu na ograniczoną pojemność magazynu i fakt, że czasem zaskakujecie nas zamówieniami. Jeśli coś ze stałej kolekcji jest niedostępne, to wróci do sklepu najpóźniej w ciągu kilku tygodni.

W tej chwili wszystkie zestawy ze Stałej Kolekcji powstają w manufakturze KOPLAN w Wałbrzychu.

Slowpresso kamionkowe CLASSIC 

Slowpresso Ceramiczny zestaw do parzenia kawy 1

Nazwaliśmy je klasycznym (Classic), bo to pierwsze Slowpresso, jakie powstało we współpracy Justyny Karamuz i Koplan. Równie klasyczny jest jego design: pozbawiona ozdób, gładka kamionka w kolorze kremowym (ecru). 

Można w nim zaparzyć kawę dla 1 lub 2 osób. Parzysz ją do dzbanka, z którego potem rozlewasz do filiżanek. Kawową esencję każdy może wypić tak jak lubi – jako małą czarną, z dodatkiem wody lub mleka.

Slowpresso klasyczne to idealny wybór dla zaczynających przygodę z dobrą kawą, marzących o swoim codziennym rytuale. Klasyczny wygląd spodoba się zwolennikom prostoty i minimalizmu, ciepły kolor pasuje do każdego wnętrza.

Slowpresso kamionkowe Basic

BASIC różni się od wszystkich pozostałych wersji tym, że składa się tylko z dwóch części: sitka i pokrywki. W zestawie nie ma dzbanka, kawę zaparzysz prosto do swojego ulubionego kubka. 

Zestaw Basic, podobnie jak Klasyczny, jest wykonany z jasnokremowej kamionki.

Slowpresso Basic jest przeznaczone dla osób, które piją dużą kawę – z mlekiem lub czarną. Mimo, że kawy mieści się w nim tyle samo, co w zestawach trzyczęściowych, jest przeznaczone do parzenia dla jednej osoby. Parzysz dla siebie, prosto do kubka i od razu z niego pijesz. Żadnego przelewania, trochę mniej rytuału, ale ten sam smak. Basic nadaje się też idealnie do biura i na wyjazdy.

 

Slowpresso z białej porcelany

Ten trzyczęściowy zestaw jest bardziej ekskluzywną wersją Slowpresso Classic. Spełnia te same funkcje, ale jest wykonany ze szlachetniejszego materiału – białej porcelany o ciepłym odcieniu. Różnica leży w detalach – uchwyt pokrywki, brzeg sitka, stopka dzbanka w wersji porcelanowej są bardzo gładkie, szlachetnie matowe, „miękkie” w dotyku. 

Porcelanowe Slowpresso pakujemy w biały papier i białe pudełko ze srebrnym logo, dołączamy do niego kaligrafowane życzenia, srebrne na białym kartoniku.

Warto wybrać porcelanowe Slowpresso, gdy szukasz prezentu dla wyjątkowej osoby. Idealnie sprawdzi się jako prezent ślubny, urodzinowy i świąteczny. Ale jeśli kochasz biel i elegancję, nie wahaj się, tylko spraw taki prezent najważniejszej osobie w swoim życiu – SOBIE.


LIMITOWANE SERIE

Kolorowe Slowpresso z kamionki

Do tej pory wypuściliśmy trzy kolory kamionkowego Slowpresso produkowanego w Wałbrzychu: zielony, morski i indygo. Chcielibyśmy, żeby kolory się zmieniały w zależności od pór roku, trendów, nastrojów i wyników naszych eksperymentów z barwnikami. Jednym słowem: to, że jakiś kolor jest teraz, nie znaczy, że będzie później. 

Od wersji klasycznej różnią się kolorowym szkliwem, które nadaje im unikatowy charakter. Powstają w małych seriach, na większości egzemplarzy można się dopatrzeć śladów ręcznej roboty.

Wybierz jeden z tych zestawów, jeśli bardziej od klasyki cenisz sobie kroplę koloru jako urozmaicenie codziennego dnia. Dodatkowo pamiętaj – kolory się zmieniają, jeśli widzisz taki, który Cię zachwyca, nie czekaj, aż zniknie!

Slowpresso Wabi-sabi

Ta limitowana seria powstaje w pracowni na Mokotowie. Jest ręcznie malowana przez autorkę Slowpresso, Justynę Karamuz. Specjalny pędzel, farby do malarstwa podszkliwnego i skupienie artystki składają się na ostateczny efekt: przedmiot użytkowy, który jest jednocześnie małym dziełem sztuki.

Początkowo zestawy Wabi-sabi powstawały w dwóch wersjach: kamionka z szarym śladem pędzla i kamionka z trzema kolorami (szary, czarny i łososiowy). Potem Justyna zaczęła eksperymentować i powstają kolejne kolory – unikatowe egzemplarze na kamionce i porcelanie.

Jeśli oprócz kawy kochasz sztukę, lubisz abstrakcyjne ale inspirowane naturą wzory, Slowpresso Wabi-sabi jest dla Ciebie. Będzie to także wyjątkowy prezent dla osoby, która ceni ręcz

Slowpresso malowane w plamy i bambusy

Kolejna limitowana seria, której autorką jest utalentowana artystka. Ma na imię Urszula i od wielu lat ćwiczy się w trudnej sztuce chińskiego malarstwa na jedwabiu i ceramice.

Kobaltowo-niebieski bambus i palma w kolorze szmaragdowej zieleni, to jej dwa pierwsze wzory. Każdy z nich jest malowany ręcznie farbami podszkliwnymi. Każdy z nich wymaga pewnej ręki, znajomości materiału i wielu godzin pracy. Dlatego unikaty wychodzą spod ręki Uli tak rzadko i należą do najdroższych zestawów. 

Kupując jeden z tych malowanych zestawów masz pewność, że podarujesz –  sobie lub bliskiej osobie – w coś bardzo wyjątkowego. Codzienny kontakt z pięknem zmienia nas i nasze postrzeganie świata, taki prezent to więcej niż kolejny przedmiot użytkowy.

Unikaty z kolorowej porcelany

Szlachetna biała porcelana jest pokryta różnymi kolorami szkliw. Kolory są bardziej stonowane niż w przypadku kolorowej kamionki, niektóre błyszczące a inne matowe. Środki naczyń zachowują biały kolor porcelany, który wspaniale eksponuje brązowy kolor kawy. Podobnie jak inne prace Justyny Karamuz mają w sobie afirmację niedoskonałości: plama kolorowego szkliwa w białym środku, ślad palca artystki lub nierówności powodujące, że jeden kolor ma wiele odcieni.